Prijzen

Airco prijs 2026: wat kost een airco met plaatsing, per kamer en per systeem

Twee offertes voor dezelfde kamer kunnen honderden euro's verschillen: vermogen, leidinglengte en de plek van de buitenunit verklaren het grootste deel van dat verschil.

Ontvang tot 5 offertes

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Het belangrijkste

Reken op 1.500 tot 4.000 € voor één kamer, 2.500 tot 8.000 € voor meerdere kamers op één buitenunit en 4.000 tot 15.000 € voor een airco verborgen in het plafond. Verwarmt het toestel je woning mee, dan betaal je tot eind 2030 6 % btw in plaats van 21 %.

Vraag tot 5 offertes aan bij airco-installateurs

Geen kostenJe blijft vrij2 minuten

Stap 1 / 5
Je project in één klik

Selecteer je werken

  1. 1Beschrijf je werken
  2. 2Vakmensen uit je buurt kunnen je bellen
  3. 3Vergelijk de offertes en kies er één, of geen enkele

Alle tarieven op een rij

InstallatiePrijs met plaatsingPer
Monosplit 2,5 kW (slaapkamer)1.500 tot 2.200 €toestel
Monosplit 3,5 tot 5 kW (living)1.800 tot 2.800 €toestel
Monosplit 5 tot 7 kW (grote ruimte)2.200 tot 3.500 €toestel
Multisplit, 2 binnenunits2.500 tot 4.500 €installatie
Multisplit, 3 binnenunits3.200 tot 5.000 €installatie
Multisplit, 4 binnenunits4.000 tot 6.500 €installatie
Gekanaliseerde airco4.000 tot 15.000 €installatie
Monoblock zonder buitenunit1.200 tot 3.000 €toestel

Wat de prijs bepaalt

Het vermogen1.500 tot 4.000 €

Van een slaapkamermodel van 2,5 kW naar een toestel van 7 kW voor een open leefruimte loopt de prijs makkelijk 1.000 tot 2.000 € op.

De binnenunits+800 tot 1.000 €

Een kamer extra op dezelfde buitenunit: reken 800 tot 1.000 €.

De lengte van de leidingen50 tot 100 €/m

Lange leidingen naar het platte dak of achteraan in de tuin kosten 50 tot 100 € per meter.

Merk en klasse+800 tot 1.500 €

Tussen budget- en topmerken zit voor één kamer zo'n 800 tot 1.500 € verschil.

Het btw-tarief6 % of 21 %

Tussen 6 en 21 % btw zit op een gemiddelde installatie al snel 450 €.

Een paar typebudgetten

GevalRijwoning in Lier, zolderkamer van 14 m²

Eén slaapkamermodel, buitenunit tegen de bestaande scheidingsmuur, korte leiding: 1.500 tot 2.200 €, 6 % btw inbegrepen.

1.500 tot 2.200 €
GevalAppartement in Gent, living van 30 m² en slaapkamer van 12 m²

Twee kamers op één buitenunit op het dak, leiding langs een technische koker: 2.500 tot 4.500 € plus 400 tot 800 € leiding.

2.900 tot 5.300 €
GevalHalfopen woning in Hasselt, drie slaapkamers boven

Drie binnenunits op één buitenunit naast de woning: 3.200 tot 5.000 €, met wifi-module per unit 100 tot 200 € extra.

3.500 tot 5.600 €

Goed onderhandelen over je offerte

  • Regel de plek van de buitenunit voor je offertes vraagt: dat bepaalt de leidinglengte en het papierwerk.
  • Kies bij drie kamers liever één multisplit dan drie monosplits.
  • Wie in het voorjaar bestelt, krijgt sneller een afspraak en meer keuze.
  • Vraag of het toestel je woning mag verwarmen: dan betaal je 6 % btw tot eind 2030.
  • Vergelijk minstens drie offertes met hetzelfde vermogen per kamer.

Reken je budget uit

Richtprijzen 2026, plaatsing inbegrepen, zonder premies. Wat je echt betaalt, hangt af van de werf: enkel een offerte telt.

Laag1.500 €
Gemiddeld1.850 €
Hoog2.200 €
Offertes voor dit budget

Jouw vragen

Hoeveel betaal je voor een airco in de slaapkamer?

Een monosplit van 2,5 kW voor een slaapkamer kost 1.500 tot 2.200 € met plaatsing. Voor een living met 3,5 tot 5 kW reken je 1.800 tot 2.800 €. Lange leidingen of een moeilijk bereikbare plek kosten extra.

Hoeveel kost een onderhoudsbeurt?

Een jaarlijkse onderhoudsbeurt kost 120 tot 150 € per toestel. Moet er koelmiddel bijgevuld worden, dan is er een lek: herstelling en bijvullen kosten samen meer, 80 tot 350 € voor het bijvullen alleen.

Is een mobiele airco goedkoper?

In aankoop wel, 250 tot 700 €, maar hij verbruikt veel meer en koelt slechter, omdat het raam open moet voor de slang.

Wie voert je werken uit in België?

Een selectie bedrijven uit de regio die in aanmerking komen voor je airco-installatie, volgens de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO). Vraag elk bedrijf of het dit soort werken uitvoert.

Details

Alfons Ballet en zonen

Kermtstraat 2, 3510 Hasselt

Sinds 1970
Details

Centrale Verwarming Toebinte

Diestsevest 121, 3000 Leuven

Sinds 1965
Details

Van Acker Guido

8200 Brugge

Sinds 1964
Details

Mazoutechnic

Olmkruidlaan 2, 1020 Brussel

Sinds 1958
Details

Le Boulch Marco

1050 Elsene

Sinds 1982
Details

Automatic Air Conditioning and Heating Cy Chaveco

Manchesterstraat 25, 1080 Sint-Jans-Molenbeek

Sinds 1973

Bronnen: bobex.be, prijs airco installeren in 2026 (Nederlandstalige pagina, gelezen op 26/10/2026) · bobex.be, prijzen gekanaliseerde airco en herstellingen (Franstalige pagina, gelezen op 26/10/2026) · FOD Financiën, circulaire 2026/C/19 (6 % btw op warmtepompen, 2026-2030)

Klaar voor je offertes?

Tot 5 offertes van airco-installateurs uit je regio, gratis en vrijblijvend.

Vraag je gratis offerte aan
Mijn gratis offertes
Vergelijk tot 5 offertes